Spring Term 2020 Sports Fixtures

Please note that any changes to fixtures are highlighted in red. Regrettably, dogs are not allowed in the school grounds.


Saturday 11th January
14.30 U13A & U13B Rugby Training vs Moulsford & Cheam (H)

14.30 U12A, U12B, U10A, U10B & U10C Rugby Training vs Moulsford & Cheam (A) at Cheam

14.30 U11A, U11B & U11C Rugby Training vs Moulsford & Cheam (A) at Moulsford

14.30 U13A, U13B, U13C, U12A, U12B & U12C Netball Triangular vs Highfield & Lambrook (A) at Lambrook

14.30 U13/U12 Netball vs Lambrook (A) CANCELLED

14.00 U11, U11A, U11B & U11C Netball Triangular vs Highfield & Lambrook (H)

14.00 U10A, U10B & U10C Hockey vs Highfield & Lambrook (A) at Highfield, Bohunt Astro

14.30 U10D Hockey vs Lambrook (H)

14.30 U9A, B & C Hockey vs Highfield (A)


Wednesday 15th January
14.30 U13A, U10A, U10B & U10C Rugby vs Twyford (H)

14.30 U12A, U12B, U11A, U11B, U9A, U9B & U9C Rugby vs Twyford (A)

14.15 U11B & U11C Netball vs Twyford (A)

14.00 U13B, U12A, U13C & U12C Netball vs Twyford (H)

14.30 U13A & U12B Netball vs Twyford (H)

15.00 U11A Netball vs Twyford (A)

14.15 U10B & U10C Hockey vs Twyford (H)

14.15 U9A & U9B Hockey vs Twyford (A)

14.15 U9C Hockey vs Twyford (A)

15.00 U10A Hockey vs Twyford (H)


Wednesday 22nd January
11.30 U13A & U11A Netball Tournament @ Bryanston (dep 09.30am) (A)

15.30 U13/U12 Boys’ Hockey vs Pilgrims’ (H)

14.30 U13A, U12A, U10A, U10B & U10C Rugby vs Pilgrims’ (A)

14.30 U13B, U12B, U11A, U11B, U11C, U9A, U9B & U9C Rugby vs Pilgrims’ (H)

14.15 U13B & U12C Netball vs St Francis (A)

14.30 U13C & U12A Netball vs Port Regis (A)

14.30 U12B Netball vs Port Regis (H)

14.00 U11B & U11C Netball Triangular vs St Swithun’s & St Francis (H)

14.30 U11 Netball Triangular vs Port Regis and St Swithun’s (H)

14.30 U10C (2 teams) Hockey vs Sherborne House (H)


Friday 24th January
14.00 U8 Rugby vs Pilgrims’ (H)

14.00 U8 Internal Hockey Festival (H)


Saturday 25th January
14.15 House Cross Country – Years 3 & 4

14.40 House Cross Country – Years 5 & 6

15.00 House Cross Country – Years 7 & 8


Tuesday 28th January
14.00 U9 & U8 Rugby vs Thorngrove (H)

14.00 U9 Hockey vs Thorngrove (H)

14.00 U8 Netball vs Thorngrove (H)


Wednesday 29th January
14.30 U13A & U12A Rugby vs Crosfields (H)

14.30 U13B & U12B Rugby vs Crosfields & Yateley Manor (H)

14.30 U11A, U11B & U11C Rugby vs Crosfields & Yateley Manor (A) at Crosfields

14.30 U10A, U10B & U10C Rugby vs Crosfields & Yateley Manor (A) at Yateley Manor

13.30 U13C & U12A Netball Tournament @ Thorngrove (A)

13.30 U11A Netball Tournament @ Twyford (A)

14.00 U13A & U12B Netball vs Salisbury Cathedral School (A)

14.30 U12C Netball vs Salisbury Cathedral School (A)


Thursday 30th January
14.30 U13 & U11 Cross Country @ Pinewood School (dep 12.00) CANCELLED

14.30 U9 Hockey vs Portsmouth Grammar School (H)


Monday 3rd February
16.30 Years 5-7 Swimming Gala vs Lambrook (A)


Wednesday 5th February
14.00-17.00 Riding Team Training

14.30 U12B Rugby vs Stroud (A)

13.30 U11A Rugby 7s Tournament @ Boundary Oak School (dep 11.45) (A)

14.30 U11B & U11C Rugby vs Embley CANCELLED

14.15 U10B & U10C Rugby vs Embley (H)

14.30 U13 Boys’ Hockey vs Embley (A)

14.30 U13A, & U12A Netball vs Embley (A)

16.00 U13B, U13C (2 teams), U12B, & U12C (2 teams) Netball vs St Mary’s Calne (A)

14.30 U10A & U10B Hockey vs Embley (A)

14.30 U10C & U10D Hockey vs Embley (H)


Thursday 6th February
14.30 U9 & U8 Rugby vs Embley (H)

14.30 U9 & U8 Hockey vs Embley (H)


Saturday 8th February
14.30 U13B, U11A & U11B Rugby vs Horris Hill (H)

14.30 U12A, U12B & U10B/C Rugby vs Horris Hill (A)

14.30 U9 Rugby vs Horris Hill CANCELLED

14.00 Years 6-8 House Netball

14.00 Years 4 & 5 House Hockey


Wednesday 12th February
14.30 U13A Rugby vs Elstree CANCELLED

14.30 U12A, U11B, U10C, U9A, U9B & U9C Rugby vs Elstree (H)

14.30 U13B, U12B, U11A, U11C, U10A & U10B Rugby vs Elstree (A)

14.30 U13 Boys’ Hockey vs Elstree (A)

13.30 U13A, U13B, U12A & U12B Farleigh Netball Tournament (H)

14.15 U13C & U12C Netball vs Thorngrove (A)

14.30 U11A, U11B, U11C & U11D Netball vs St Swithun’s & Sherborne House (A) at St Swithun’s

14.00 U10C Hockey vs Thorngrove (H)

14.30 U10A & U10B Hockey vs Thorngrove (H)


Thursday 13th February
14.15 U13, U11 & U9 Cross Country @ Horris Hill (dep 13.00) (A)


Friday 14th February
14.00 IAPS Swimming Qualifying Gala @ St Margaret’s Prep, Calne (dep 12.30) (A)


Wednesday 26th February
14.30 U13A, U12A, U11A, U11B, U11C, U10A, U10B & U10C Rugby vs Pilgrims’ (H)

14.30 U13B, U12B, U9A, U9B & U9C Rugby vs Pilgrims’ (A)

14.30 U13 Boys’ Hockey vs Pilgrims’ (H)

13.30 U13B Netball Tournament @ Twyford (A)

14.30 U11A & U11C Netball vs Sherborne House (H)

14.30 U11B & U11D Netball vs Sherborne House (A)

14.15 U9 Lacrosse Training with Twyford (H)


Thursday 27th February
10.00 U11 Netball IAPS @ St Swithun’s (dep 08.45) (A)

14.45 U8 Internal Rugby Festival (H)

14.45 U9 Hockey vs Sherborne House (H)

14.45 U8 Netball vs Sherborne House (H)


Friday 28th February
09.45 U13 & U12 IAPS Netball @ Port Regis (dep 07.50) (A)


Saturday 29th February
14.00 Years 4-8 House Rugby

14.00 U13 Boys’ Hockey vs Stroud (A) Wellington Sports Ground CANCELLED

14.30 U13A, U13C, U12A & U12C Netball vs Lambrook (H)

15.10 U13B & U12B Netball vs Lambrook (H)

14.30 U11A, U11B & U11C Netball vs Lambrook (A)

13.30 U9 Hockey vs Andover Hockey Club (H)

14.30 U10A & U10C Hockey vs Lambrook (H)

15.10 U10B & U10D Hockey vs Lambrook (H)


Monday 2nd March
16.20 Years 4 & 5 Swimming Gala vs St Swithun’s (A)


Wednesday 4th March
14.00-17.00 Riding Team Training

13.00 U13A Rugby 7s @ Clayesmore Prep School (dep 11.30)

12.00 U13A & U12A Rugby 7s @ Port Regis (dep 10.30)

14.30 U13B Rugby vs Cothill CANCELLED

14.30 U12B, U9A & U9B Rugby vs Cothill (A)

14.30 U11A, U11B, U11C, U10A, U10B & U10C Rugby vs Cothill (H)

14.30 U13 Boys’ Hockey vs Cothill (A)

13.15 U11A, U11B & U11C Netball Versatility Tournament @ Portsmouth Grammar School (A)

14.30 U12A, U12B, U12C & U12D Netball vs Dauntsey’s (A)

14.30 U13B & U13C Netball vs Dauntsey's (H)

15.00 U13A Netball vs Dauntsey’s (H)


Friday 6th March
14.00 Year 3 House Rugby

14.00 Year 3 House Hockey


Tuesday 10th March
14.00 U8 Rugby vs St Francis (H)

14.00 U8 Netball vs St Francis (H)


Wednesday 11th March
13.30 U13A Rugby 7s Festival @ Boundary Oak (dep 11.45) (A)

14.30 U11A & U11B Rugby vs Prince’s Mead (A)

14.30 U10A & U10B Rugby vs Prince’s Mead (H)

14.30 U10C Rugby vs Prince's Mead CANCELLED

14.15 U13A & U12A Netball vs Twyford (A)

15.00 U13B Netball vs Twyford (A)

14.00 U11A, U11B & U11C Netball vs Prince’s Mead & Twyford (H)

15.00 U12B/C Netball vs Twyford (A)

14.15 U10A Hockey vs Twyford (A)

14.30 U10B, U9A, U9B & U9C Hockey vs Twyford (H)

15.00 U10C Hockey vs Twyford (A)


Thursday 12th March
13.30 U9A & U9B Rugby Festival @ Portsmouth Grammar School (dep 11.45) (A)

13.30 U9 Hockey Festival @ Portsmouth Grammar School (dep 11.45) (A)

16.30 Years 5-7 Swimming Gala vs St Francis (H)


Saturday 14th March
14.30 U13B, U10A, U10B & U10C Rugby vs Cheam (A) CANCELLED

14.30 U12A, U12B, U11A, U11B, U11C & U9 Rugby vs Cheam (H) CANCELLED

15.00 U13 Boys’ Hockey vs Cheam (A) CANCELLED

14.30 U13A, U13B, U12B, U13C, U12C Netball vs Cheam (A) CANCELLED

14.30 U12A, U12C, U11A, U11B & U11C Netball vs Cheam (H) CANCELLED

14.00 U10A & U10C Hockey vs Cheam (H) CANCELLED

14.00 U9A & U9B Hockey vs Cheam (A) CANCELLED

14.45 U10B Hockey vs Cheam (H) CANCELLED

14.45 U9C Hockey vs Cheam (A) CANCELLED


Sunday 15th March
10.00 U13 IAPS Rugby 7s Tournament @ Sherborne School (dep 08.00) CANCELLED


Monday 16th March
16.00 Years 5-7 Girls’ Swimming Gala vs Godolphin (A) CANCELLED


Tuesday 17th March
13.30 U8 Rugby vs Twyford (A) CANCELLED

13.30 U8 Hockey vs Twyford (A) CANCELLED


Wednesday 18th March
13.30 U13, U12 & U11 Farleigh Rugby 7s Tournament (H) CANCELLED

14.30 U10 & U9 Rugby vs Ludgrove (A) CANCELLED


Saturday 21st March
09.00 U11 & U9 Cross Country @ Stroud CANCELLED